9th Battalion Reunion Club | ABRABEN Reeve | ABRAHAM Michel |
ABRAHAM Nicolas | ADELIS Michel | AIGU René |
ALLIOT Gilles | AMAND Patrick | AMELINE Jean Paul |
AMELINE Marie-Jeanne | AMELINE Nicole | American Aeronautical Foundation |
ANDRIEU Jacques | ANGOT Bernard | ARGENTIN Jeremy |
ARKLE Ben | ARNOLD Pierre | ARNOULT Micheline |
ARNOUT Olivier | Ass. VMTE 67 - Hatten | Ass. A.C.V.G - Cabourg |
Ass. Amis des Arts | Ass. Les Vieilles Tiges | ATHIS-PARAY-Aviation |
Au Jour J militaria | AUBERT Jean-Gabriel | AUBRY Vincent |
AUGIER Pierre-Jean | AUVRAY Marc | AUVRAY Michel |
AVENEL Anne | BACHELET Antoine | BACON Michel |
BAILLEUL Patrick | BARBET Dominique | BARDYN Michel |
BARTHOLIN Frederic | BATISTA Louis | Batterie de Crisbecq |
BAUDRAND Sabrina | BAUER Michel | BAUMERT Michel |
BEATTIE Linda | BEATTIE John | BEAUDOIN Jeanine |
BEAUX Catherine | BECHADE Vincent | BEDDING Florine |
BELLIER Gaston | BEN DOUA Laïla | BENOIST Denis |
BERGERET Jean | BERNET Frédéric | BERNIAU Maryse |
BERRY Adam | BERTE Jean-Paul | BESNEUX Dominique |
BESSIERES Olivier | BEZAULT | BEZIERES |
BIANCARD Yann | BIENAIME Claude | BIENAIME Gérard |
BIENVENU (SCPA) - Caen | BIGEARD Xavier | BILLION Sylvain |
BILLOUIN Thierry | BISSON Gisèle | BLAY Christian |
BLAY Florent | BOISSEAU Yves | BOND Trevor |
BORGEAIS Jean-Marie | BOTELIN Jean-Luc | BOUCHARD Maurice |
BOUCHENY Andrée | BOUGNON Jocelyne | BOUILLON Liliane |
BOURDET Jean-Louis | BOURDON Paul | BOURGEOIS Eric |
BOUTEMY Jean-Yves | BRASSART Eric | BREMONT Jonathan |
BRETEAU Yves | BRETENET Pierre | BRIANT Gérard |
BRIANT Madeleine | BRICARD Georges | BRIET Claude |
BRIQUET Christian | BROUILLOT Sylviane | BRUDER Bertrand |
BRUNET Lionel | BUCKNER Chris | BUHOUR Alain |
BUISSON Maurice | BUJON Serge | BUSTAMANTE Pierre |
C.E SNECMA - Vernon | C.F.A.I. - Caen | CABOT Charles |
Cahiers du Temps Cabourg | CAILLAULT Antoine | CAILLEAU Jean-Pierre |
CAILLOT John Peter | Camping Village Ariane - Merville | Carentan Historical Center |
CARMEAN Kim C. | CARON Maximilien | CARRON Roger |
CASTOT Christian | CATHELINEAU Daniel | CAUDAN Patrick |
CAYRON Alain | CERISE Orlando | CHALAL Louisa |
CHAMBOST Germain | Champagne S. BILLION - Monthurel | CHANDAVOINE Jean-Michel |
CHANOZ Henri | CHAPRON Philippe | CHARMOY Jean-Claude |
CHARTON Patrick | CHEVALIER Bernard | CHEVALIER Danielle |
CHEVET Jacky | CIKOTIC Selmo | CINQUEUX Serge |
CIUFUDEAN Daniel | CLAUDEL Francis | CLERET Jacky |
CLOVIN Nicole | Club Nautique - Franceville | CODANI Christophe |
COLIN Jocelyne | COLLET Patrick | COMBEE Ariane |
COMBEE Johannes | Comité de Jumelage - Merville | Comité des Fêtes - Merville |
Comité du Débarquement - Bayeux | Commune de Merville-Franceville | COMPERE Didier |
CONNAN Rémy | Conseil Général du Calvados | Constructions Composites - Merville |
COQUELIN Vincent | CORNET Olivier | CORNET Yves |
CORNUAULT Jacques | COSTIOU Jérémy | COUPEY Kevin |
COURAL Frederic | COURTOIS Gilbert | CREACH Pascal |
CREMIEUX Jean-Pierre | CUMMINGS WEAVER Kerry | CUVELIER Gerard |
DABAT Jean-Paul | DACHY Boucherie | DACHY Philippe |
DAGORN Gaëtan | DAGORN Lucie | DAGORN Pascaline |
DAGORN Patrick | DAHL Kim | DAMICO Jean |
DANJOU Patrick | DASSAC Jean-Marie | DAUGE Didier |
DAUTIN Christine | DAVISON Patrick J.A | de BELSUNCE Marc |
de CASTELBAJAC Guilhem | de CASTELBAJAC Gwendoline | de CASTELBAJAC Ophélie |
de CASTELBAJAC Thibault | de CASTELBAJAC Véronique | de FRIEDE Patrick |
DEBOYSSON Thierry | DEBRAS Jean-Paul | DEBUISSON Roxane |
DECRESSAIN Claude | DECRESSAIN Sébastien | DEDEAUCOUDRAY Benjamin |
DEDUN Valérie | DEGOS Claude | DELAGNEAU Daniel |
DELAHAYE Jacques | DELAMARE Eric | DELAROQUE Hubert |
DELECOLLE Joseph | DELRIEU J-Louis | DENOYELLE Alan |
DENOYELLE Stéphane | DERDOS Denis | DESCLOZEAUX Michel |
DESMARIAUX Annick | DIONNET Raymond | Direction des Douanes - Caen |
DOGNIN Antoinette | DOGNIN Jérome | DOGNIN LUBENEC Josiane |
DOGNIN Maurice | DOITTAU Jean-Christophe | Domaine de l'Estuaire - Merville |
DORLET Aurore | DOUGNAT Pierre | DROUET Denis |
DUBOIS René | DUBOIS Steve | DUBOST Stephane |
DUCASSE Jacqueline | DUCASSE Philippe | DUCHILLIER Daniel |
DUHR Christian | DUNET Laurent | DUPUIS Geoges |
DUPUIS Jacques | DURAIN Pierre | DURAND Christophe |
DURAND Nicolas | DUREL Ghislaine | DUREL Bernard |
DUVAL Cyrille | DUVAL Edouard | DUVAL Georges |
DUVAL Norbert | DUVAL Patrick | DUVAL Richard |
DZIESMIAZKIEWIEZ Eric | DZIESMIAZKIEWIEZ Wilfried | ECHAKIR Alexandre |
EDC, 6è Rég. d'hélico et de combat | EDWARDS Alan | EDWARDS Marie-Hélène |
EISENSTEIN Alexandre | ELIE Béatrice | ELIE Ludovic |
ELIE Marc | ELIE Patrick | ENGLISH Charles |
ETIENNE Philippe | Ets AURIOL - Flourens | EUDE Eric |
EUDE Nathalie | FABRE Robert | FAL sarl Camping du Golf |
FAURENT DE CUNHA Philippe | FAY Antoine | FAYE Marcel |
FERAL Guillaume | FERAY Agnès | FERRER Florence |
FERRIS Jill | FILLION Guy | FILLODEAU Georges |
Financière d'Aujourd'hui - Paris | FLAHAUT Hubert | FLESSELLE Marine |
FLOCH Christian | FONTAINE Dominique | FORGEARD J.L |
FORKNALL | FORTEVILLE Claude | FOSSE Olivier |
FOURNIER-FOCH Thierry | FRANC Bernard | FRANCOIS Dominique |
FREISZ Jeanne | FROSIO Maria | G.M.C.O - Epone |
GALLEAN Isabelle | GALLEAN René | GARNIER Raymond |
GAUBERT Patrice | GAUTIER Huguette | GAUTIER Jean-Philippe |
GAUTIER Samuel | GELINET Jean-Claude | GENEST Philippe |
GEST Julien | GESTIN Marc | GIEGELING Rudolph |
GIOT Bernadette | GIRARD Monique | GIRARDOT Maurice |
GIROUX Vincent | GLOWACKI Pascal | GOBICCHI Florence |
GODARD | GODART Francis | GOLLIOT Ghislain |
GONOT Bernard | GOSSELIN Eric | GOSSET Christian |
GOUESLAIN Jacqueline | GOUESLAIN Jacques | GRAND André |
GRESELLE Jean-Pierre | GROUARD Edeline | GRZYMLAS Denis |
GUILBERT Serge | GUILLAUME Béatrice | GUILLAUME Quentin |
HAIZE-HAGRON Marilyne | HARPER Charles | HARPER Christy |
HARPER Sally | HARPER Suzie | HART Merle D. |
HEBERT Emeric | HECHINGER Claude | HERRELKO Jody |
HEUDRON Iréne | HILLION Michel | HOSPITAL Michel |
HOULBEC Denis | HOWMETT (SA) - Dives sur Mer | HUBERT Bernard |
HUIZINGA HM Van Den Bosch | HUSSON Michel | IBROVIC Amir |
IGIER Pascal | JA2L (SARL) - Faverolles | JACQ Patrick |
JACQUOT Christophe | JEANNE Vincent | JEANSON Pierre |
JEHENNE Fabrice | JEUDON Daniel | JONOT Pierre |
JONOT Stéphane | JORGENSEN Finn Bo | JOURDAIN Jean-Pierre |
JUILLARD Jean-François | JUMEL Patrick | KALFF Joan |
KENNEL Claude | KERBRAT Laurent | KIEGER Jacques |
KLEIN ONSTENK Georg | KOMSIC Zeljko | KOPP Guillaume |
KREISHER Karl | LADOUGNE Jean-Claude | LAERON Gérard |
LAINE Christian | LAIR Michel | LAISNEY Thierry |
LAITHIER Pierre | LALIERE Hervé | LAMAUD Jean-Louis |
LAMBERT Carole | LAMBERT Linsey | LANDRE Bernard |
LANGEVAD Luella | LANGEVAD Brett | LANGLAIS Audric |
LARTIGUE Denis | LASSAUBATJEU Jean | LASSAUBATJEU Jeannine |
LASSERRE Jack | LATHELIZE Jean-Paul | LAURENCE Frédéric |
LAURENT Robert | LAWLER Franck | LAWLER James |
LAWLER Margareth | LE CALVE Andrée | LE CALVE Jean-Louis |
LE GALL Joel | LE GUENEC Christiane | LE HEGARAT Lydie |
LE LOUEDEC Jean-Claude | LE MOULEC Bernard | LE ROCH Christian |
LE ROUX Olivier | LE ROY Yvon | LEAL Claudie |
LEBOULANGER Pierre | LEBRETON Quentin | LECHARTIER Julien |
LECHEVALIER Noel | LECLERC Jacques | LECOCQ Freddy |
LECOMTE Dominique | LECOQ Patrick | LEDANOIS Kevin |
LEE Joël | LEFEVRE Alain | LEFLOCH Thomas |
LEFRANC Claude | LEFRANC Françoise | LEGIGAN Romain |
LEGOUPIL Jacques | LEGOUPIL Jacques (eurl) | LEGRAND Jean-Pierre |
LEGRAND Méryse | LEGROS William | LEICHT Robert |
LELIEVRE David | LELONG Frédéric | LEMARECHAL Alexis |
LEMERCIER Yves | LEMONNIER Sébastien | LENDERINK Erik |
LEO Jonathan | LEPRINCE Guillaume | LEROY Emilien |
LEROY Pierre | LESAULNIER Fabrice | LETELLIER |
LETONDOT François-Xavier | LETURE Micheline | LEULLIER Jean-Dominique |
LEVALLOIS Henry | LHENRY Pierre-Yves | LIEFHOOGHE Jean-Pierre |
LINNEMAN | LIZANA Bernice | LLACER Josep |
LOMBARD William | LOMBARD Franck | LORAND Ralph |
LUINAUD | Lycée Arcisse de Caumont | M.V.C.G. Normandie |
M.V.C.G. Orléanais | MABIRE Francis | MACKIE Alastair |
MAERTENS Nicole | MAHERAULT Jean-Claude | MAHMUTOVIC Erol |
MAIRIE - Longues sur mer | MALTESE Claude | MARC Stéphane |
MARCEAU Vincent | MARCHADIER Michèle | MARCHAND Jacques |
MARCOTTE Patrick | MARCOUILLER Benjamin | MARECHAUX Jean |
MARESCOT du THILLEUL J-B | MARESCOT Jean | MARIE Bernard |
MARIE Guy | MARIE Pierre | MARIE Serge |
MARION Micheline | MARKET GARDEN Association | MARSEGUERRA Bruno |
MARTIN Clément | MARTIN Erik | MARTIN Philippe |
MARY Bruno | MARY Bruno Taxi | MASSE Michel |
MASSEBOEUF Claude | MASSOT Eric | MASTELLOTTO SAS - Carpiquet |
MATHURIER Jean-Marie | MAUBERQUE Patrick | MAUGENDRE Jean-Pierre |
MAUREL Adrien | MAZUR Patrick | MEDINA Emmanuel |
MEIRE René | Mémoire et Patrimoine - Le Havre | MENGUY Claude |
MERCIER de LACOMBE Eric | MERCIER Michel | MERGEN Georges |
MERMINOD Marc | MESNILDREY Marie | MESSENGER Will |
MEYLAN Richard | MEYNARD Jean-Didier | MICAUX Yann |
MICHEL Anthony | MIERLOT Michel | MILARD Maurice |
MILFORD Philip | Militaires Allemands du Génie | MILWARD F.G. |
Mission Bleu Ciel - Les Mureaux | MONIER Gisèle | MONTREER Davaid |
MOREAU Damien | MORELAND Henry D. | MOULEC Marie |
MOULIN Louise | MOULIN Romain | MOURRY Patrick |
MUCHEMBLED Jean-Pierre | MURET Patrice | MURIE Cyril |
MURRAY Virginia | Musée Air & Espace Le Bourget | Musée Airborne - Sainte Mère Eglise |
Musée Aviation de Warlus | Musée de la batterie de Merville | MUTREL Anthony |
NADAUD Jean-Claude | NEKRASSOFF Philippe | NEWTON Gordon |
NIELSON Hans Martin | NINKOVIC Ranko | NOBLE Eugene M. |
NOEL André | NOSPERGER Denis | NOTEBAERT Jacques |
NOWAK | OLIVER Michèle | OLIVIER Benoît |
OREP - Cully | OWSIANY Eileen | PANTHOU Stéphane |
PAPILLON Henri | PARANS Dimitri | PAREAU Christophe |
PAREAU François | PAREAU Chantal | PAREAU Gerard |
PAROT Franck | PASQUET Lionel | PATISSON Geoff |
PAVIOLA Roberto | PAVOINE Jean-Pierre | PAYEN Françoise |
PAZ Evelyne | PAZ Francis | PAZ Olivier |
PEDERGNANA Jean | PELET Marc | PENOT de BIASI Philippe |
PENOT Jean-Claude | PERNET Patrick | PEROUELLE Thierry |
PERRI Aubry | PERROT Damien | PETERMANN Ernst |
PETIBON Didier | PETRON Daniel | PIEDAGNEL Patrick |
PIEDNOEL J-Claude | PIEDNOEL Muriel & Angéla | PIEDOUE Aurélien |
PIEL Arnaud | PIERROT Patrick | PLATIAU Charles |
POIGNANT Benoit | POLIN Méryl | POYET Philippe |
PRENTOUT Sylvain | PREVOT Jean-Claude | PRIOLET Yves |
PRUNIER Claire | PUECH Madeleine | QUEMAR Gaël |
RABSZTYK Aude | RAIMBAULT Roland | RANTZ Pascal |
RATIER Denis | RATIER Dominique | REAMS Jack - 508th PIR - WWII |
REGAZZONI Robert | REMBAULT Martine | RENAUD Marie-Hélène |
REYNIER Denis | RIBEYROLLES Philippe | RICHE Dominique |
RICOU-OUDINE Christian | RICOU-OUDINE Colette | RICOU-OUDINE Jean-Claude |
RICOU-OUDINE Roger | ROBERT Claude | ROBINARD François |
ROBINE Alain | ROTINI Philippe | ROUDEAU André |
ROULANCE Frédéric | ROUQUIER Albert | ROUSSEL Claude |
ROUVRES Jean | SABLERY Anne | SAJAC Immobilier |
SALIEGES Emilie | SALVETAT Henri | SALVETAT Michel |
SAMAMA Julien | SAMARUT Jean | SAUVADE Jean |
SCHNEIDER Florent | SCHWALLER Jean-Michel | SELLE Grazynna |
SENECHAL Claude | SERIER Damien | SHILLETO Carl |
SIMON Yves | SMALTZ Barbara | SOMMIER Jeannine |
SOYER Claude-Philippe | SPEZI Roland | SPROLL Joachim |
STAPLETON Craig | Sté EMERAUDE | Sté SEDELKA - Caen |
STECIK Yanna | STECIK Diane | STECIK Mike |
STOCKMANS Charles | STOFFEL Christian | SUTTER François |
SYSTERMANS François | TANJIC Ivan | TARANTOLA Christian |
TARASZEWSKI Olivier | TARENTIN Nicole | TARIEL Yves |
TARRADE Jean-Louis | Terre d'Avenir (sarl) - Touffreville | The Parachute Regiment |
THEILLEZ Fabrice | THEVENIN Dominique | THIEBLEMONT Benoit |
THOMAS Christian | THOMAS Oliver | TISSOT Raymond |
TOMMERAY Jean-Robert | TOUZAN Jacques | TRANAPP Friedhelm |
TRAVERS Patrick | TREMEL Jean-Yves | TREUIL Béatrice |
TREUIL Olivier | TREUIL Roger | TURLIER Sylvain |
U.N.P. 78 Val de Seine | U.N.P. Calvados | UNIKALO Peintures |
Union Nale Combattants - Merville | VAL André | VALAGEAS Eric |
VALENTIN Brigitte & Florence | VAN ASTEN Harry | VAN DE CASTEELE Olivier |
VAN DEN BRINK Denis | VANDERSCHRICK Koen | VASTRA Gérard |
VATRIN William | VAUDOYER Mathieu | VAUGUIER Jean-Marc |
VEOLIA - Rouen | VERBEEK Mark | VERDET Thierry |
VERGNES Jean | VERRON Sébastien | VIALA Daniel |
VICOGNE Jean | VIGELAKOFF Serge | VIGNES Geneviève |
VILLEGER Marie-Luce | VIORT François | VIRON Patrick |
WAAG Dominique | WALKER Ken | WALTON-DIXON Scott |
WEBSTER James | WEHREY Raymond | WIESMAN Hans |
WOLFELSPERGER Gilles | WWII Airborne Demonstration Team | YGOUF Philippe |
YVON Daniel | YVON Lucien | ZOVKO Zeljana |